طراحی سایت وردپرس چیست؟(لیست قیمت+مزایا و معایب)
طراحی سایت وردپرس و لیست قیمت آن امروزه که بیشتر...
حل مشکلات یا تبلیغات ؟
سالها پیش وقتی برای اولین بار کلمه ریپورتاژ آگهی رو...
آیا برای اپ فروشگاهی نیاز به سایت داریم؟
وقتی اولین بار با یک فروشگاه اینترنتی آشنا شدی ترجیح...
تیمت رو هوشمندانه بساز!
همونطور که میدونیم، لازمه موفقیت هر کسب و کار یا...

تیمت رو هوشمندانه بساز!

همونطور که میدونیم، لازمه موفقیت هر کسب و کار یا استارتاپی ، داشتن یک تیم قوی و با انگیزست. در این موضوع ، حوزه کاری شما مهم نیست و تفاوتی نداره در چه زمینه ای فعالیت میکنید ، شما برای توسعه و پیشرفت یا در وهله اول که، شروع کارهست، به افرادی با توانایی ها و مهارت‌های متفاوت نیاز دارید .اون افراد جدا از تخصصشون ،باید بتونن در مشارکت هم ،عملکرد خوبی داشته باشند و به شما در رشد و پیشرفت کمک کنن. اینجاست که ترکیب کار تیمی ، معنا پیدا می‌کنه .

 هیچ کسب و کار یا استارتاپی چه کوچک و چه بزرگ حتی با دارا بودن ایده‌های کارآمد و یک سرمایه گذار قدرتمند ، بدون داشتن یک تیم منسجم و ماهر، به نتیجه دلخواه نمیرسه. بدون وجود یک تیم خوب ، ایده هرگز جامه ی عمل به تن نمیکنه.

بیاید تا به برخی از مهم ترین ویژگی های یک تیم بپردازیم :

1.انتخاب صحیح اعضا و شناخت تیپ شخصیتی متناسب با کار شما

اول از همه در انتخاب اعضا دقت کنید ، برای ایجاد یک تیم ، فقط تخصص هر یک از اعضا رو در نظر نگیرید بلکه روحیه همکاری و تمام ویژگی هایی که یک فرد به عنوان همراه شما تا اخر راه ، نیاز داره رو درنظر بگیرید و اتفاقا استفاده از خانواده و دوستان نزدیک میتونه مفید واقع بشه ! پس مراقب باشید که اولین خشت کسب و کارتون رو درست بذارید چون : ساخت یک تیم موفق،فراتر از پیدا کردن گروهی از افراد است که ترکیب مناسبی از مهارت های حرفه ای را داشته باشند

2.مشخص بودن هدف مشترک بین اعضا

برای اینکه یک تیم بتونه مراحل رو درست و طبق برنامه پیش ببره ، نیازمند درک دقیق و به توافق رسیدن سر هدف کارهستند پس سعی کنید تا حد ممکن ، هر یک ازاعضا تعریف یکسان و واضحی از هدف داشته باشند.اولویت هارو مشخص کنید .جمله مشهوری هست که میگه :

اگر بیشتر از سه اولویت دارید انگار هیچ اولویتی ندارید! فراموش نکنید ، بهترین کار تیمی زمانی انجام میشه که اعضای آن ، هریک به تنهایی برای هدف مشترک تلاش کنند.

3.همراهی و هماهنگی در زمان بحران

برای هر کاری این موضوع روشنه که در هر مقطع از کار، ممکنه با مشکلات زیادی مواجه بشیم و چیزی که باعث حل این مشکلات میشه ، روحیه قوی اعضای تیم و توانایی مدیریت بحرانشونه. با وجود استقلالی که مدیر به هریک از اعضا میده ، در شرایط بحران باید بتونه کنترل کاملی روی اقدامات اعضا داشته باشه و به اونها در تصمیم گیری درست ، کمک کنه. در این بخش زمان این فرا میرسه که مدیر ، از شجاعت وتوانایی مبارزه با مشکلاتش رونمایی کنه.

4.اعتماد کامل به مدیر

 همه اعضا باید تبعیت از مدیر مجموعه رو بپذیرن تا کارها مطابق با برنامه جلو برن و یک نظم درتیم حاکم باشه . مدیر یک تیم باید به تمامی منافع و موانع کار توجه داشته باشه و برای حذف هر نوع ضرر یا مانعی برای کار ، سریعا اقدام کنه.مدیر حتی با در نظر گرفتن مشورت اعضا و طوفان فکری اونها ،باز هم تصمیم گیرنده ی نهایی محسوب میشه.

5.فرهنگ تیمی انحصاری

هر کسب و کار یا استارتاپی با توجه به حوزه خودش و نیازمندیهاش باید یک فرهنگ تیمی بسازه که اعضا بر اساس اون ، عملکردشون رو تنظیم کنن. جالبه بدونین هیچ قانون منسجمی برای ساخت فرهنگ تیمی وجود نداره و هر تیمی متناسب با نیازها و نوع کارش ، فرهنگ انحصاریش رو تولید میکنه.اما برخی نکات اصلی رو مثل ، مکمل بودن ، توجه به رشد فردی و جمعی و تقسیم کار صحیح رو حتما در نظر بگیرید.

توی این مقاله ما سعی کردیم مهم ترین نکات ومطالب رو برای ساخت یک تیم برای شما بازگو کنیم . همیشه افراد توی این راه تجربیات مفید زیادی بدست میارن و تمام مسیر میتونن ازش استفاده کنن .مطمئنا تمامی ویژگی های یک تیم خوب رو در یک صفحه نمیشه جمع کرد ، پس قدرت تجربه و تحقیق زیاد رو دست کم نگیرید.

با گذاشتن یک دیدگاه کوچیک این پایین ، توی یک پیشرفت بزرگ سهیم شو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *